Jak je

Tenhle víkend jsme se vrhli na opravu a natírání bazénu, odkládali jsme to dva roky. Skvělý je, že Kryštof má podlahářskou firmu, tak nám dost významně pomohl, protože pracuje rychle a přesně. S čistým svědomím ho můžu doporučit: Final floorMinulou neděli slavila Gia 1. přivezeniny. Ivan jí udělal tlačenkovou bábovku. Měla radost. Těžko se formuluje, jaký ten rok s ní byl, protože nevím, jak ona bere nás. Cherry jsme si vzali z útulku a byla naše za půl hodiny. Gia nějak pořád neví. Když jsme v únoru odletěli do Malagy, totálně jsme ji asi zmátli. Zřejmě si myslela, že o nás přišla. Takže začala utíkat z domu a chovat se nepřátelsky na procházkách. Jakmile jsme se vrátili a najeli na náš režim (který žádným režimem není, spíš je to žij a nech žít), tak to zase skočilo zpátky do lásky. Ale strachů je v ní pořád hromada. Ráda se nechá hladit, ale pomuckat se nenechá, to se bojí. I když teď mi projevuje laskavost, že to asi tak minutu vydrží a pak zdrhne do svého pokojíčku. Obsadila si moji bývalou pracovnu s knihami. Často chce být sama, návštěvy radostně přivítá a pak si zaleze. Je trochu ... no jako já.

Před týdnem jsme byli na šipkách - Prague darts open, které se konaly v hale v Letňanech. Normálně do těchto prostor vůbec nechodím, ale tímhle jsem si splnila sen. Jak jsem jinak nudná, tak šipky prostě  miluju! Znám hráče, přezdívky, historii, vím, jak se co počítá ... a fandím! Šli jsme s Kryštofem a I. Samozřejmě v maskách.

Zítra mám velký úkol: sehnat zahradníka, který na nás už zase několik týdnů peče. Byli jsme dohodnutí na nějakých úpravách a nezabírají ani vřelé esemesky. Kolem soch máme metrové kopřivy a já tam plánuju štěrkový plácek, na kterém bude cortenová mísa na vodu, průměr 80 cm. Budou tam chodit pít ptáci, zvířátka a Gia, a já se na ně budu dívat z terasy, když budu psát.

Musím sehnat zahradníka!


1 komentář:

  1. Dobrý den Lucie, zdravím Vás, přeji Vám pěkné a klidné léto a opět vyhlížím nedočkavě nový příspěvek na Vašem blogu! Vaše čtenářka Eva

    OdpovědětVymazat