čtvrtek 17. listopadu 2016

Sváteční den

Původně jsme o dnešním dni měli jinou představu. Chtěli jsme na zahradě hrabat listí, uklidit kolem domu a strašně moc prát. Protože když máte dva psy, kteří vás navštěvují i v posteli, pak se holt peřiny převlíkají i několikrát týdně.
Jenže nakonec zvítězil pocit, že když je ten svátek, tak ho přece nepromarníme tím, že budeme likvidovat přízemní resty. Tak jsme jeli do Prahy na sváteční oběd a dvě výstavy.
 
Obědvali jsme v Art Restaurant Mánes, kam by mě normálně nenapadlo zajít, protože bych si představovala obr ceny. Hned u vchodu vám manažer restaurace vezme kabát (a zase ho po obědě vrátí), číšník v bílých rukavicích přináší skleničky. Nádherné výhledy z oken, hosté - žádná snobárna. A když otevřete jídelní lístek a v něm týdenní nabídku, jídla se pohybují kolem stovky! Takže se vůbec nemusíte bát si po umění zajít na kávu nebo jídlo.
V druhé půlce restaurace obědvali významní představitelé, kteří se účastnili 17. listopadu 1989, což dodalo na atmosféře. Různorodá skvadra lidí v oblecích i maskáčích, a tak to má být. Miluju různorodost. Nemůžeme být všichni stejní, i když o stejnou věc by nám jít mělo.
Svobodu!
 
Pak výstava Libido Martina Krajce a naproti v Tančícím domě retrospektivní výstava Jana Kaplického. Pak už jen drobný nákup v Papelote, procházka centrem a zpátky domů.
 
Před 19ti lety umřela moje milovaná babička Bóža, takže jsme po celém domě zapálili svíčky a vzpomínáme na Tebe, babi!
 


 

8 komentářů:

 1. Ta fotka s portr;éty dívek a portrétem Stely je perfektní! Ta žlutá tam. Skvost!! To bych si dal na zeď, být člen vaší rodiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 2. Krásně strávený den. Kaplického si dopisuji na seznam a v prosinci jedu! Díky za tip.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně Vám dcera splývá s obrazem. :-) Jolana

  OdpovědětVymazat
 4. Krásně strávený den, my si užili Retro výstavu a Noemovu Archu, snad seženu na Kaplického volňásky. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím a taky jsem úplně unešená z fotky Stely před obrazem - neskutečně jí to tam sluší!!!;-)
  Karolína

  OdpovědětVymazat
 6. Prvý odstavec je o mne, psovi utierame laby, a schválne mám biele plachty, a mužov ,,šuplík,, je moc na rane...dnes som presne nad týmto uvažovala..
  Máme cudzokrajnú návštevu, tak chcem čas venovať jej...
  Dot sa nechce fotiť a má presne takéto modré vlasy, Stela je v nich moc pekná !
  Krásne ste si užili!

  OdpovědětVymazat
 7. To je ale krásně strávený den, to bych si taky nechala líbit.

  OdpovědětVymazat