Vzhůru nohama
Tento víkend jsme chtěli jet na chalupu pracovat. Venku.
Ale byla zima.
Takže nakonec jsme zůstali doma a pracovali. Uvnitř.
Ve středu mají přijít truhláři Stele montovat vestavěný nábytek do pokojíčku a ten starý vytlouct. Takže byla potřeba dovyklízet a dovyklízet. Nakonec z toho byl pořádný pracovní víkend, který jsme přerušili akorát jahodovými orgiemi u pana Sapíka.

Podařilo se nám zlikvidovat některé nedodělky a já se vrhla na Kryštofův pokoj, který jsem zatím zachovávala v pietě skoro tak, jak z něj odjel do světa.
Po dohodě s ním jsem se ale rozhodla, že si z něj částečně udělám pracovnu.
Protože předělávka pokoje Stely odsaje víc peněz, než jsem odhadovala, plánuju do Kryštofova koupit akorát psací stůl a zbytek improvizovat. Sice nevím, jak z chlapeckých polic udělat holčičí, ale na něco přijdu. Dřív jsem takhle budovala všechny naše byty a domy.
Mrzí mě, že jsme nakoupili dost věcí z ikea, aniž bychom o tom víc přemýšleli a kombinovali. Prostě jsme potřebovali rychle postel, psací stůl, skleničky, štětku na záchod, lampy, polštáře ... znáte to. Snažím se ty věci posílat dál, ať udělají radost ještě někomu jinému a já zase improvizuju.
Zpátky k sobě. 

Koupila jsem na aukru staré válečky (prý z třicátých let, ale ruku do ohně bych za to nedala), vymalovala na bílo a poválečkovala jednu stěnu. S výsledkem jsem moc spokojená.  
Pomalu budu pokračovat, jak čas dovolí.


Komentáře

 1. Lucie, ty válečky jsou úžasné! moc se mi líbí ,že se vrací něco tak pěkného.. hned bych si vymalovala ložnici na bílo a jednu stěnu udělala vzorovanou...
  Jsem zvědavá jak vymyslíte pracovnu, možná něco seženete v bazaru ..
  Hezký večer,
  Petra

  OdpovědětSmazat
 2. Valčeky super !! , páči sa mi , že máš tiež rekonštrukčné okienko :-)...tiež som upiekla koláč a tiež taký pekný ako tvoj !

  OdpovědětSmazat
 3. Milá Lucie, ke stáří válečků... nejsem sice odborník, ale skoro :)). V 70. letech minulého století / no tééda/ jsem syna nemohla dát do školky ze zdr důvodů a byla mi nabídnuta domácí práce pro Družstvo invalidů. Dostala jsem štos čtverců s natisknutým motivem, který jsem nůžkami na nehty vystřihovala, byl to děs, ze čtverečku musela zůstat celá základna a ten plastický vzorek .Za vystřihnutí jsem měla snad 3 koruny.... no nicméně za celoroční výdělek jsme jeli do Bulharska k moři, aby ditě ozdravělo. Ruce jsem měl samý mozol.. JIné pracovnice pak ty placky lepily na ty válečky... No a k meritu věci. Tyhle vzory jsme teda nestříhaly a i bych věřila, že jsou staršího data... Tak přeji hezké válečkování a rekonstruování... Jojo Ikea je mor, ale v určité životní fázi a fofru jí to odpouštím... Zdraví Lenka

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky