středa 1. května 2013

Kdo se líbal pod sakurou?

 
Svátek práce jsme oslavili prací na zahradě. Vždycky jsem ráda, když se nám  kromě běžných domácích nutností povede udělat i něco navíc. A zahrada už to potřebovala.
 
Jsem ale v pohotovosti, protože jsem se dohodla s jedním kolegou, že budu psát pro jeho projekt, který už několik let úspěšně běží v tv a hlavní autoři nestíhají psát scénáře. V praxi to vypadá tak, že když zavolá "posílám scénosled", já odhodím to, co zrovna mám v ruce (hrábě, hromadu prádla, úkol z češtiny apod.), sedám k počítači a začínám psát. Trochu to připomíná startovací povely připravit, pozor, teď!, ale vzhledem k tomu, že docela často pracuju tímto způsobem, tak už mi to nedělá potíže. Rodina si zvykla, že když je jó něco potřeba (každou chvíli), tak mě najdou v pracovně.
 
 
Odpoledne jsem celá šťastná zhlédla po mnoha letech dokument Olgy Sommerové O čem sní ženy z roku 1999.  Neokoral. Pamatuju si, že když jsem ho viděla poprvé, seděla jsem na podlaze, kterou jsem zrovna chtěla natírat, a zírala na něj s otevřenou pusou. Chodila jsem do čtvrťáku na FAMU a litovala, že jsem raději nešla studovat dokumentární režii, o které jsem původně taky uvažovala.
I dnes, po letech, si pamatuju spoustu vět, které ty zajímavé ženy říkaly. A taky vím, že z osmi už dvě zemřely.
 
Bohužel v archivu ČT tenhle dokument nenajdete, protože tenkrát ještě nemuseli autoři odevzdávat veškerá svá autorská práva pro všechny druhy vysílání automaticky.
 
 

7 komentářů:

 1. Líbačka super, to musím někdy ukázat své devítileté vnuče..bude nadšená !!!
  O čem sní ženy (2x) i muži, mám v knižní podobě. Moje oblíbené postelové knihy :o)

  OdpovědětVymazat
 2. U Vás se líbačka povedla,to musím uznat!Než jsem dočetla nakonec, hned jsem si říkala,jééé to musím najít v archivu. No, tak nenajdu.

  OdpovědětVymazat
 3. Stela je roztomilá, připomněla mi tu moji holčičku, když jí bylo taky tolik ... úplně stejná:) hezký večer Lucie!

  OdpovědětVymazat
 4. hehe, i JÁ jsem se líbala pod sakurou :))) a to nejsem z plastu :)
  film by mě taky ohromně zajímal, ale gůgl nabízí jen knihu? musí se pod rouškou intelektu pirát-ničit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu jsou všude jen ty knihy, taky jsem to projela.

   Vymazat
 5. Sakura nádherná. Jak dlouho kvete? Jinak paní Sommerová je výborná, ale ta její téměř jedovatá zaujatost vůči mužskému světu je vážně příšerná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kvete právě jen chvíli, cca 10 dní v plném květu, takže si to člověk musí stihnout užít.

   Vymazat