pondělí 3. července 2017

Vary
Kdybych to tušila, tak bych opravdu zainvestovala do šatů. A do bot taky. Ale nakonec je to stejně jedno, nejsem žádná filmová hvězda.
V únoru jsem napsala scénář s názvem Karavan, možná si vzpomínáte na naši slavnou předloňskou dovolenou obytným autem. Kdyby ne, najdete ji ve štítku Obytné auto. Tehdy jsem si řekla, že to byl tak hrozný a zbytečný zážitek, že ho musím někdy zužitkovat. Stalo se. Ale nic z toho, co jsme zažili my, ve scénáři není. Karavan mi posloužil jen jako leitmotiv vánoční neromantické komedie o vícegenerační rodině, kde se všichni mají tak trochu netradičně rádi.
Scénář jsem přihlásila do soutěže Filmové nadace, která oceňuje dosud nerealizované scénáře. Komise se rozhodla můj scénář ocenit. Ještě spolu s Lucií Klein Svobodovou (Pírko), Radkem Bajgarem (Teorie tygra) a Jaroslavem Žváčkem (Kobry a užovky). V závorce jsou díla minulá, teď všichni měli samozřejmě nový projekt.
Byla jsem z toho v šoku.
Asi jsem měla štěstí, že díla se posuzovala anonymně. Moje jméno žádnou uměleckou hodnotu nemá, jsem ta, co píše levný seriály.  A stejně tak levně se ke mně hodně lidí z mojí branže chová. Mám pocit, že kolikrát si ani nepřečtou scénář, který jim pošlu. Rovnou čekají růžovou slátaninu. Přitom napsat pár dílů seriálu je mnohem větší dřina, než si svobodně napsat film.

K obědu jsem si za odměnu dala svíčkovou.
Ale jenom se čtyřma!

 

30 komentářů:

 1. Gratuluji moc,aspoň Vám nic nikde nelezlo a nechybělo.Černá je nadčasová.

  OdpovědětVymazat
 2. Také gratuluji. A šaty vám slušely. Myslím, ze vás vystihují mnohem víc, než nějaká strojená garderoba. Tohle jste Vy. Ať se i vše ostatní nese na vlně úspěchu.

  OdpovědětVymazat
 3. ...také gratuluji,vypadáte úžasně a jste podle toho co píšete na blog,úžasná ženská...levná nelevná,Vy jim jednou vytřete zrak...třeba tím celovečerákem...zdravím z Olomouce Jitka

  OdpovědětVymazat
 4. Se čtyrma karlovarskýma?:) Gratuluju!:)

  OdpovědětVymazat
 5. Jak ja Vám to prajem, Lucko! Ten pocit satisfakcie je niekedy k nezaplateniu, žeáno:-)
  A samozrejme, blahoželám!
  Užívajte si karlovarskú slávu,
  Kata

  OdpovědětVymazat
 6. Moc gratuluju, Lucie!
  A myslím, že policie pomalé módy by měla radost!

  OdpovědětVymazat
 7. Milá_Lucie, moc a moc blahopřeji. To je opravdu pěkný úspěch. Můžete být právem na sebe hrdá. A o tom oblékání jsem psala v minulém příspěvku. S pozdravem Miluše.

  OdpovědětVymazat
 8. Viděla jsem v instastories, super, gratuluju!

  OdpovědětVymazat
 9. ...gratuluji a moc se těším, že se podle Vás film natočí :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Luci gratulace a byla jsi sama sebou ,to je přeci důležité.

  OdpovědětVymazat
 11. Také gratuluji a pro mě jste č.1.Alibabka

  OdpovědětVymazat
 12. Lucko gratuluju. A já mám ty "levný" seriály tak moc ráda.
  Majka

  OdpovědětVymazat
 13. Moc gratuluji😊 Viděla jsem u Stely na IG. A moc diky, ze stále píšete a publikujete tento blog! Lucie

  OdpovědětVymazat
 14. Blahopřeji, přečetla jsem si informaci v tisku a myslela na vaše psaní, že nestíháte koupit nové šaty, ale o tom to vlastně není. Ať se vše zdárně natočí, už se těším. Renata

  OdpovědětVymazat
 15. Moc gratuluji, jak jsem slysela tuto zpravu v radiu, mela jsem velkou radost!

  OdpovědětVymazat
 16. Wow gratuluji moc a slušelo Ti to, ne ,že ne!Prostě Ty...svá!

  OdpovědětVymazat
 17. Lucie, gratuluji...vaše seriály máme moc rádi, vtipné a ze života, a to vás produkce jistě různě omezují...jste šmrncovní ženská, sluší vám to...na některé letošní "kreace" na červeném koberci hrůza pohledět 😀, některé dámy nejsou vůbec soudné...hezké prázdniny Milena

  OdpovědětVymazat
 18. Gratulujem!
  Alena V.

  OdpovědětVymazat
 19. Á, já nic nevěděla a nesleduju, ale dnes ve tři čtvrtě na jednu ráno jsem pustila rádio a slyšela rozhovor! Gratuluju! hurá, karavan zužitkován, to je fajn, těším se, že příště bude zužitkována Austrálie nebo novej byt a že se to natočí :- )

  OdpovědětVymazat
 20. Lucie,moc gratuluji.Oblečení v pohodě,byla jste za sebe a asi jste to vážně nečekala...jak říká Karel Gott.Eva

  OdpovědětVymazat
 21. Gratuluji a fakticky černá je dobrá :-))
  Jana S.

  OdpovědětVymazat
 22. Lucie, ja te miluju v kazdych satech 😉 Marcela

  OdpovědětVymazat
 23. Gratuluji, Lucie, dnes jsme se z Varu vratili. Podle me obleceni v pohode, nosi se tam kdeco, jak jsem mohla videt. At se dari i nadale, v praci i v byte:-). M.

  OdpovědětVymazat
 24. Kéž by byli všichni z branže taky tak srdeční, otevření a skromní jako jsi ty.

  OdpovědětVymazat
 25. Tento týden jsem Vás slyšela v rádiu u B. Tachecí a poznala Vás hlavně po blogu. A po hlase jste mi stejně sympatická jako po řádcích! Jo a šaty super. Je moc dobře, že jste sama za sebe a ne za nějakou urputnou femme fatale v šílené róbě. ;)

  OdpovědětVymazat