středa 7. prosince 2016

Trochu kýče

Letos jsem se rozhodla pojmout Vánoce lehce kýčovitě. Možná spíš středně kýčovitě, na někoho až nemístně. Přestala mě totiž bavit výzdoba ala severské Vánoce, které se na mě valí ze všech obchodů a blogů. Minimalismus, asketismus a upejpalismus fakt není pro mě.
A letos máme chuť se pořádně odvázat!

V Butlers jsem zakoupila kovový věšák - strom (donutila jsem slečny prodavačky vyndat ho z instalace, páč měli jen jeden) a navěsila jsem na něj své staré ozdoby. Ty ne tolik vzácné. strom totiž stojí jinak na zemi a prohánějí se kolem něj psi.
A taky jsem si koupila kýčovitý stojan na svíčku a etažér na cukroví (moje mami o něm sice řekla, že nic strašnějšího v životě neviděla, ale já jsem spokojená).
 
Všude, kam se podíváš, jsou u nás ozdoby.
Koupila jsem novou váhu, ale vážit v ní nemůžeme, protože tam mám houbičky a stromečky. Stromečky jsou tuze vzácné. Další ozdoby jsou třeba v akváriu a v míse na bramborový salát.

Strašně mě to baví! 
 

35 komentářů:

 1. velká odvaha = vyvážená povaha ...?

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, moc jsem se nasmála při prohlížení fotek,protože jsem si představila jak hledáte mísu na salát a ona ozdobená. Udělala jste si radost tak to je fajn a přeju Vám krásné vánoce.Marie

  OdpovědětVymazat
 3. Lucko, ten strom je báječný, není to kýč /jen trochu/ náhodou je to trend a prostě Vám ho závidím.

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravím, Lucie, mně se severské Vánoce líbí, ale mám pocit, že ti samotní seveřané je pojímají pestřeji než některé české blogerky ( u těch by se dalo uplatnit úsloví, že jsou papežštější než papež ). A ty jejich interiéry taky nejsou jen šedobílé, ale mnohem hravější.

  Já sama v posledních letech jedu ve zlato-stříbrno-zelené výzdobě, kterou občas proložím nějakou barvou. Miluju ozdoby ze skleněných perliček z Poniklé, takže těch mám teď většinu, čas od času koupím nějaké české skleněné ozdoby, teď když žijeme v Londýně uvažuju o nějakém tom kýči v podobě telefonní budky, taxíku a double deckeru - jen bych byla ráda, kdyby byly vyrobené v UK a ne v Číně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj pocit ze severských domácností je stejný. Oni umí pustit barvy. Jen v ČR by to něktěrým zkazilo zrak. Pokud se jim to líbí a cítí to tak, pak je vše v pořádku. Jen bych možná vypustila slovo nordic. Iveta

   Vymazat
 5. Je to osobité a mě se to líbí i váha a ten strom :))) je bozi

  OdpovědětVymazat
 6. Chceme vidět ten etažér.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ten dortový stojan vpravo vedle svícnu :)

   Vymazat
  2. Jo, no vidíte, já ho přehlédla. Celkem umírněněnej. Čekala jsem větší peklo. Jana

   Vymazat
 7. Mně to všechno připadá náramně krásné!

  OdpovědětVymazat
 8. Mně se vše líbí moc - krásné pojetí vánočního zdobení.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Hlavně, že se to líbí Vám! A o tom to je. Krásné dny, Radka

  OdpovědětVymazat
 11. Kdybyste náhodou jela v sobotu do Vídně, dopoledne je na Flohmarktu (bleším trhu) nepřeberná nabídka všeho možného, včetně vánočních odzdob. Doporučuji! Koupila jsem si aspoň několik starých formiček na cukroví.
  Alena

  OdpovědětVymazat
 12. Opravdu lidi co píšou tuze, tohle slovo i používajéí?Fakt mě to zajímá,mě to rve uši..díky Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...náhodou, "tuze" je pěkné slovo, Vaše uši asi budou spíše nastavené na jiná slova, zaplať pánbuh za Lucii, která má tuze :-)krásnou češtinu...soudím dle zdejšího blogu a vůbec...
   Lucie, výzdoba k vám domů velmi pasuje a hlavně, že z ní máte radost...
   pěkné svátky vinšuju
   jarka

   Vymazat
  2. Já to nemyslim zle,jen si to neumim představit v běžný mluvě - rozhovoru.Jak se máte? Jsem teď tuze šťastná,asi tak.:)

   Vymazat
  3. To má svý kořeny už v Pejskovi a kočičce od Josefa Čapka a pak to používali i v Alles Gute. Nám se to líbilo a používáme tohle slovo spíš jako zdůraznění, perličku. Ale docela často :)

   Vymazat
  4. jo tak to jo,taky mám pár v rukávu :))M.

   Vymazat
  5. Já teda "tuze" taky používám i v mluvené řeči a docela často - přesně jak píše Lucie - pejsek a kočička, je to takové vypíchnutí. "To bych se tuze divila..." ;-)
   Ta Vaše vánoční divočina se mi dost líbí, Lucie!

   Vymazat
  6. ehm... "Tuze se mi líbí!"

   Vymazat
  7. Děkuju, to mě těší. On je to takovej protestsong proti letošním hrůzo věcem, který se nám staly. Ale funguje!

   Vymazat
 13. Já taky (výšivky...), etažér je ešte lepší ako stromček a váha je tiež super, ale ten etažér!

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den, upejpalismus je bezva výraz, ten si někdy půjčím, jestli nevadí. Mějte se pěkně a buďte nadále svá, to je fajn! Martina Bartošová

  OdpovědětVymazat
 15. Miluji tyto staré skleněné ozdoby.Marie

  OdpovědětVymazat
 16. Lucie jak poznáte, že třeba ty stromečky jsou vzácné a muchomůrky ne??? Nebo ta konvička na stromku??? Takovou ozdobu jsem ještě neviděla.
  Martina R

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, trochu hraje roli zkušenost a pak i fakt, že muchomůrky se prodávají docela často, ale tyhle stromečky jsem viděla poprvé v životě. A taky podle ceny a zájmu kupujících. Mějte se hezky!

   Vymazat
  2. Konviček mají naši tuze mnoho ��, jsou, nebo tedy alespoň byly, úplně obyčejné.
   Odhadem tak rok 1975(+/-)

   Vymazat
 17. Ten stromeček se mi moc líbí, vše se mi líbí a nepůsobí to na mě kýčovitě. :-) Iveta

  OdpovědětVymazat
 18. Mně se ta vaše výzdoba moc líbí. A vůbec celý blog, ráda sem nakukuju.
  A teď mne nadchnul upejpalismus. To je panečku parádní slovo

  OdpovědětVymazat
 19. Mé srdce skláře plesá...tuze :)

  OdpovědětVymazat
 20. Tak tomu říkám sbírka! Já teda zatím taky spíš minimalisticky, protože to zkrátka potřebuju. Uklidňuje mě to. Ale moje retro ozdoby čekají a potom to bude taky divoký :-))) Máte to spočítáno na kusy? To je fakt nádhera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, už jich mám stovky a zabírají místo prakticky v každé místnosti. Něco si beru od lidí, aby to nevyhodili, a něco cíleně dražím. Je to už skoro nezvladatelná vášeň!

   Vymazat