pondělí 31. října 2016

Švýcarsko

Na prodloužený víkend jsme vyvezli moji mami k sestřenici (mojí, její to je neteř) do Švýcarska. Jeden den jsme byli v Zurichu, druhý na horách. Večer společné večeře a pak český film. Sedmero krkavců, Teorie tygra a Padesátka.
Do Švýcarska jezdíme už přes dvacet let a máme ho rádi. Je tu ale hodně draho. Na co se podíváte, je drahé. Raději nepřepočítávat. Bez azylu u Zuzy bysme to asi nezvládli.
Ale Švýcaři jsou velmi milí a voňaví lidé. Nikde neleží odpadky. Jsou k sobě ohleduplní a slušní. Máme to tam rádi.
 
V Zurichu jsme byli v legendární cukrárně Schober, která právě instalovala vánoční výzdobu - to bylo něco pro mě. Těch ozdob!
Počasí nádherné.
 
 
 Tady prodávají den staré pečivo a sendviče za minimální cenu. Výborný podnikatelský nápad.
Furt plno, zejména studentů.
 
To bílé není sníh, ale mlha.
Byli jsme ve 2000 metrech
 
 Protože se už do Vánoc neuvidíme, Zuza kvůli nám vytáhla ze sklepa vánoční výzdobu
 

 
 
 

11 komentářů:

 1. Nááádhernéééé! Všechny a všechno. Ta výzdoba!! Pověsit větve ke stropu by doma neměl být problém :-) Úplný pohlazení po duši. pa Adéla

  OdpovědětVymazat
 2. Teda maminka je kočka!

  OdpovědětVymazat
 3. Lucie, a Vám to tady obzvlášť sluší. Pěkný den. M.

  OdpovědětVymazat
 4. Svedčí ti to tam:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Nikdy jsme ve Svycarsku nebyla, pritom me ta zeme desne laka. Cukrarna vypada uplne snove, podobne jako hory nad mraky - opravdu kouzelne. M.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak sestřenici si pamatuji a její luxusně čistý byt u nás z Tvého příspěvku. Sluší Vám to všem a ta cukrárna je krásně nazdobená... věřím, že pro tebe ráj. Moc zdravím k vám domů. Marcela

  OdpovědětVymazat
 7. Věechny tři jste kočky.Nádherné fotky.Alibabka

  OdpovědětVymazat
 8. Co k tomu napsat:) Prostě nádhera!!!! Petra

  OdpovědětVymazat
 9. Krásné fotky a nádherný výlet, je vidět, že jste si to užili :-)
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 10. Nádhera !!!! Lucie, nechtěla byste se rozepsat o fondue, jaké sýry jak přesně se to dělá ? U nás v čr většinou dáme na mini pánvičku chleba nebo brambory a na to sýr. Je to tak správně ? A jaké sýry ? Moc díky :-) Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iveto, tohle je raclette, prodává se na to speciální sýr (např. v makru) i koření. Jinak jsme to jedli tak, že na tu minipánvičku se dal plátek slaniny a na to ten speciální sýr. Zapéct a hodit na brambory (vařené ve slupce a nakrájené na plátky) nebo na chleba.

   Vymazat